قالبسازی

مهم ترین کاربردهای دستگاه CNC

کاربردهای دستگاه های cnc

مزایا و کاربردهای دستگاه CNC بسیار است . افزایش کارایی و دقت در عین کاهش ضایعات در صنایع را می توان به عنوان مهم ترین مزایای این دستگاه ها برشمرد. اما یکی از بزرگترین مزایای آنها همه کاره بودن آنها است.
آنها می توانند برای برش موثر مواد در طیف وسیعی از صنایع و برنامه های کاربردی برای علاقه مندان این بخش از تولید در مقیاس های بزرگ استفاده شوند. در این مقاله به برخی از مؤثرترین کاربردهای دستگاه CNC و نحوه استفاده از روتر CNC یا پلاسمای CNC برای بهبود بهره وری در کار ، از برنامه نویسی اولیه گرفته تا برش نهایی ، می پردازیم. در این مقاله از سری مقالات وبلاگ قالبسازی پارسا به مهم ترین کاربردهای دستگاه CNC می پردازیم که در ادامه هرکدام از آن ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

مهم ترین کاربردهای دستگاه CNC

تابلو های راهنمایی و علامت گذاری

کابینت و مبلمان

ماشینکاری آلومینیوم و برنج

نمونه سازی و مدل سازی سه بعدی

آلات و سازهای موسیقی

1- کاربرد دستگاه CNC در تابلوهای راهنمایی و علامت گذاری

اگر شما در صدد ایجاد یک پروژه کوچک دوبعدی یا یک قطعه پیچیده تر برای علامت گذاری سه بعدی هستید ، یک دستگاه CNC می تواند برای شما این کار را سریع و تمیز انجام دهد .
روترهای CNC قادر به انجام کار ماهرانه با طیف وسیعی از مواد از جمله فوم ، چوب ، پلاستیک ، اکریلیک ، آلومینیوم ، برنج و موارد دیگر هستند.

دستگاه هایی که دارای سیستم بینایی هستند ، کارایی و دقت بیشتری را برای کاربرانی که نیاز به ثبت سریع مسیر ابزار هنگام ساخت تابلوهای راهنمایی یا کنده کاری دارند ، فراهم می کنند .

توانایی ایجاد تابلوهای راهنما نیز برای بسیاری از مراکز تجاری و اداری و مغازه های مدرن ضروری و نیازمند به دستگاه CNC است تا بتواند به طور هوشمند نتایج متنی لمسی ، بریل ، فاصله کاراکترها و موارد دیگر را برای مطابقت با قوانین پیچیده علائم راهنمایی تولید کند.

کاربردهای دستگاه های cnc

2- انواع کابینت و مبلمان

تولید کابینت یکی از رایج ترین کاربردهای دستگاه CNC است و برای ساخت انواع قطعات سفارشی و بیشتر قطعات استاندارد این محصول استفاده می شود. CNC ها علاوه بر کابینت های آشپزخانه ، در سایر اماکن دیگر جهت ساخت کمد دیواری ، لرزاننده و درهای پانل بلند ، میزهای پیشخوان ، صندلی ها ، میزها و بسیاری موارد دیگر کارایی دارند.
کابینت های پیچیده و طراحی انواع مبلمان به راحتی از طریق قابلیت های دو بعدی ، سه بعدی و حتی چهار بعدی این دستگاه شکل می گیرند و در پایان کار جلوه ای زیبا و بدون نقص را ارائه می دهند.
پس اگر قصد دارید کابینت هایتان را عوض کنید و در زمان خود صرفجویی کنید ، جابجایی مواد را به حداقل برسانید و کیفیت فرآیند ساخت کابینت خود را بالا ببرید ، این کار را به یک پیمانکار وارد به دستگاه CNC درجه یک بسپارید.

3- ماشینکاری آلومینیوم و برنج

کار با فلزات غیر آهنی مانند آلومینیوم و برنج علاوه بر دقت و آماده سازی بیشتر مستلزم افزایش قابلیت برش در دستگاه CNC نیز می باشد که اگر به درستی انجام شود ، می تواند در وقت و هزینه شما در تولید صرفه جویی کند و منجر به یک نتیجه برتر شود.
تعیین و استفاده از RPM مناسب تغذیه و اسپیندل ، هنگام کار با آلومینیوم یا برنج اهمیت بیشتری دارد زیرا آنها با تیغه کمی متفاوت از سایر مواد دیگر کاربرد دارند.

4- کاربرد دستگاه CNC در نمونه سازی و مدل سازی سه بعدی

مدل سازی دقیق و نمونه سازی اولیه صحیح برای موفقیت در فرایند تولید ضروری است . بدون این دقت ، شما قادر نخواهید بود پتانسیل کامل و مراحل بعدی مفهوم ذهنی موردنظر خود را ارزیابی کنید.
دستگاه CNC به شما این امکان را می دهد تا با اسکن ، کپی ، مهندسی و مهندسی معکوس ، بتوانید قطعات را برای ایجاد محصولات نوآورانه و پیشرفته یاری دهید . سرعت تولید روترهای CNC و پلاسمای CNC نیز شما را قادر می سازد تا زمان بندی پروژه را تسریع کنید ، زیرا بدین وسیله نمونه های اولیه واقعی و سریع را برای اطلاع از تصمیم گیری های آینده ایجاد می کنید.

5- آلات و سازهای موسیقی

از دیگر کاربردهای دستگاه CNC شاید هیچگاه مهم تر از هنگام تولید سازها و آلات موسیقی نباشد . برای تولید طیف وسیعی از صداها ، باید هر جزء را با مشخصات دقیق برش داده و به درستی در جای خود قرار دهید.
روترهای CNC به تولیدکنندگان آلات موسیقی کمک می کنند تا مقادیر زیادی از محصولات با کیفیت بالا را در یک بازه زمانی کارآمد تولید کنند و هرگز عملکرد قطعات را در هیچ مرحله ای از فرآیند نادیده نگیرند.
CNC ها همچنین در ایجاد ابزارهای منحصر به فرد از طریق پروژه های یکبار عالی عمل می کنند تا تولیدکنندگان بتوانند نتایج منحصر به فردی را که نیازهای دقیق آنها را برآورده می کند به مشتریان ارائه دهند.
قالبسازی پارسا نیز با بهره گیری از بهترین تکنولوژی های روز دنیا و تولید انواع محصولات باکیفیت و دقیق با استفاده از دستگاه های پیشرفته cnc ، آماده دریافت و تحویل انواع سفارشات شما در اسرع وقت می باشد.

پیشنهاد وبلاگ قالبسازی پارسا

هم چنین بخوانید: مقاله ” دستگاه CNC چیست و چه مزایایی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.