قالبسازی

دستگاه قالبسازی تزریق پلاستیک : انواع و مزایا

دستگاه قالبسازی تزریق پلاستیک

اگر می خواهید درباره دستگاه قالبسازی تزریق پلاستیک بیشتر بدانید ، به احتمال زیاد از قبل مطالبی را در مورد قالبسازی تزریق پلاستیک مطالعه کرده اید . دلایل زیادی وجود دارد که چرا فرآیند قالبسازی تزریقی در زمینه تولید پلاستیک از محبوبیت بسیاری برخوردار است . رایج ترین دلیل می تواند این باشد که بهترین وسیله برای تولید مقادیر بسیار زیاد و یکسان قطعات پلاستیکی محسوب می شود . انواع مختلفی از دستگاه های قالبسازی وجود دارند که که بسته به اینکه چه چیزی ایجاد می‌کنند و چگونه دستگاه بر محصول تأثیر می‌گذارد متفاوت اند .
دستگاه های تزریق پلاستیک عمدتاً براساس نوع سیستمی که استفاده می‌کنند به اقسام زیر طبقه‌بندی می‌شوند:
هیدرولیک، الکتریکی و هیبریدی

دستگاه قالبسـازی تزریقی هیدرولیک

از نظر تاریخی ، دستگاه قالبسازی تزریق پلاستیک هیدرولیک اولین گزینه ای بود که توسط یک شرکت ژاپنی تولیدکننده ی دستگاه های الکتریکی ، در اوایل دهه 1980 معرفی شد که مهم ترین مزایای آن عبارت است از :

قیمت پایین تر و صرفجویی در هزینه ها : قیمت پایه این ماشین ها به طور قابل توجهی کمتر از جایگزین های آن است.
قطعات ارزان‌تر: اگر قطعه‌ای روی دستگاه به دلیل آسیب‌دیدگی نیاز به تعویض داشته باشد یا طول عمر قطعات به حد مجاز رسیده باشد، قطعات جایگزین هزینه کمتری دارند و پیدا کردن آن قطعات بسیار آسان‌تر است.
قطعات قوی تر: قطعات هیدرولیک دستگاه در برابر سایش و پارگی مقاوم تر هستند . این قطعات برای دوام بیشترساخته شده اند .
قدرت: دستگاه های قالبسازی تزریقی هیدرولیک از نیروی گیره منحصر به فردی برخوردارند .

دستگاه قالبسازی تزریق پلاستیک الکتریکی

دستگاه های قالبسازی تزریق الکتریکی همانطور که قبلا گفتیم در دسترس ترین و محبوب ترین دستگاه هایی بودند که به سرعت مورد استفاده قرار گرفتند . در اینجا برخی از مزایای دستگاه قالبسازی تزریقی تمام الکتریکی آورده شده است:

دستگاه قالبسازی تزریق پلاستیک

راندمان انرژی: دستگاه های قالبسازی تزریق پلاستیک الکتریکی فقط در هنگام کار از انرژی استفاده می‌کنند یعنی خروجی موتور فقط برابر با بار مورد نیاز می باشد .
زمان کمتر: هیچ احتمال نشتی روغنی وجود ندارد. همچنین عدم استفاده از روغن به معنای عدم تعویض فیلتر است که به معنای کاهش هزینه های مصرفی است.
فرآیند سریعتر: این دستگاه ها به صورت دیجیتالی کنترل می شوند، به این معنی که فرآیند کاملاً قابل تکراری دارند و نیازی به نظارت هم ندارند.
عملکرد تمیز: از آنجایی که برای این دستگاه از روغن استفاده نمی شود، اگر در حال ساخت قطعات پزشکی هستید ، استفاده از آن بی خطر است . به طور معمول، این قطعات باید در یک جایگاه و مکان تمیز تولید شوند .

دستگاههای های قالبسازی تزریق پلاستیک هیبریدی (ترکیبی)

در جهان امروز دستگاه های تزریق پلاستیک هیبریدی با در کنار هم قرار دادن مزایای موتور الکتریکی و هیدرولیک، بهترین امکانات را فراهم می کنند . برخی از مهم ترین مزایای دستگاه قالبسازی تزریقی هیبریدی شامل موارد زیر می باشد :
تنوع : این دستگاه های قالبسازی تزریق ترکیبی ، درجات جدیدی از انعطاف‌پذیری را طراحی و ایجاد می کنند .
ترکیب مزایای دستگاه های تزریق پلاستیک قبلی : دستگاه های قالبسازی ترکیبی هیبریدی ، صرفه‌جویی در انرژی و دقت در قالبسازی های الکتریکی را با ظرفیت تولید نیرو یک واحد هیدرولیک ترکیب می‌کنند.
موتور تعویض شده: در دستگاه های هیبریدی موتورهای پمپ با سرعت ثابت DC را با درایوهای AC با سرعت متغیر تعویض کرده اند ، بنابراین پمپ تنها در صورت نیاز کار می کند و از مقدار لازم روغن برای افزایش کارایی دستگاه بهره مند می شود .
کارایی بیشتر با هزینه استهلاک پایین: این دستگاه‌ها نسبت به دستگاه قالبسازی تمام هیدرولیک یا تمام الکتریکی به تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند و خرابی کمتری را تجربه می‌کنند.
قیمت مقرون به صرفه و منطقی: قیمت دستگاه قالبسازی تزریق پلاستیک هیبریدی حد وسط دستگاه های تمام هیدرولیک و تمام الکتریکی قرار می گیرد و آن را به گزینه ای مقرون به صرفه به خصوص برای تولید کنندگان تجهیزات پزشکی تبدیل می کند.
برای بهره مندی از هر دستگاه قالبسازی تزریق پلاستیک ، حتما باید به مزایا و ویژگی های اولیه مورد نیاز برای آن فرآیند قالبسازی خاص و محصول نهایی تولید شده توسط آن دستگاه دقت و توجه کرد . هر شغل و کاربردی منحصر به فرد است و ما در قالبسازی پارسا به شما کمک می کنیم که قالب متناسب با نیاز شما را با دستگاه مخصوص آن به مرحله تولید برسانیم . طراحی، ایجاد و تکمیل انواع قالب تخصص ماست . برای مشاوره و سفارش از همین امروز با ما تماس بگیرید تا بتوانیم به اهداف شما در زمینه قالبسازی تزریق پلاستیک جامه ی عمل بپوشانیم .

پیشنهاد وبلاگ قالبسازی پارسا

هم چنین بخوانید : “مزایای قالب تزریق پلاستیک در محصولات پزشکی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.