آموزشی

کاربردهای انواع قالب دکوراسیون خانه

کاربردهای انواع قالب دکوراسیون خانه قالبسازی پارسا

انواع قالب در شکل گیری دکوراسیون خانه نقش های مهمی را ایفا می کنند. هنگامی که می خواهید دکوراسیون خانه خود را یک یا دو درجه ارتقاء دهید ، باید طرحی با قالب های سفارشی متمایز را در نظر بگیرید. یک یا چند مورد از این قالب ها را می توانید برای یک نقطه کانونی شیک و در عین حال دائمی خانه خود بیفزایید. ما درادامه این مقاله از وبلاگ قالبسازی پارسا انواع مختلف این قالب ها و نحوه استفاده از هر کدام را توضیح خواهیم داد.

کاربرد قالب سازی در دکوراسیون خانه شما چیست؟

اصطلاح “قالب سازی” در دکوراسیون داخلی خانه به نوارهای چوبی یا سایر مصالح مورد استفاده در ایجاد جزئیات معماری اشاره دارد. در ابتدا ، قالب سازی هدف خاصی داشت و طوری طراحی شده بود که ناحیه ای را که دو سطح به هم متصل شده اند پوشش دهد یا از دیوارهای گران قیمت محافظت کند.
این روزها ، قالب ها عمدتاً برای اهداف تزئینی استفاده می شوند تا جزئیات و سلیقه را به طراحی داخلی خانه اضافه کنند. قالب ها ممکن است به رنگ کنتراست یا ترکیب با رنگ دیوار شما رنگ آمیزی شوند ، تا طبیعی به نمایش درآیند و یا چوبی زرق و برق دار ظاهر شوند.

کاربردهای انواع قالب دکوراسیون خانه

از لحاظ تئوری ، می توانید انواع مختلف قالب دکوراسیون خانه را در هر کجا که می خواهید با جزئیات بسیار چشم نواز قرار دهید. اما به سبک سنتی ، انواع مختلف قالب در قسمتهای خاصی از اتاق قرار می گیرند.
• در اطراف درها و پنجره ها
• در محل اتصال بین دیوارها و سقف یا کف
• میان شکاف دیوارها
محل قرارگیری تزئینات در این مکان ها می تواند از این دلیل کاربردی ناشی شود که قالب ها از خروجی یا دیوارها در برابر خط و خش محافظت می کنند.

سبک های محبوب قالب دکوراسیون خانه

قالب تاج

قالب های تاج، در بین انواع مختلف قالب دکوراسیون خانه ، شناخته شده ترین و در عین حال پرکاربردترین نوع قالب است. قالب های تاج ، که دیوارها و سقف را به هم متصل می کنند ، بسیار پیچیده هستند و دارای سبک های گوناگون تزئینی مانند عاج یا تخم و دارت هستند.

کاربردهای انواع قالب دکوراسیون خانه قالبسازی پارسا

تخته قرنیز

تخته های قرنیز یک نوع قالب دکوراسیون خانه برای تزئین هستند که در محل اتصال دیوار به کف قرار می گیرند. این قالب های عریض 3-5 اینچی معمولاً از نظر مدل ساده هستند. قرنیزهای ضخیم و دقیق مشخصه سبک کلاسیک هستند.
اگر تخته های باریک و مدرن شما می توانند از ساینده استفاده کنند ، سعی کنید قالب کوچکتر را یک یا دو اینچ بالاتر از تخته های موجود اضافه کنید و فاصله بین همان رنگ قرنیزها را رنگ آمیزی کنید تا فوراً به عمق برسید.

کاربردهای انواع قالب دکوراسیون خانه قالبسازی پارسا

روکش

روکش ها به طور سنتی قالب های 2-3 اینچی هستند که قاب پنجره ها و درهای داخلی یا خارجی را احاطه کرده اند.
همچنین مواردی که به عنوان معماری خانه ها شناخته می شوند ، ممکن است بسیار پیچیده باشند تا نمای خیره کننده ای را برجسته کنند یا از مهمانان در خانه شما استقبال کنند.
در حالی که بدنه های ضخیم تر این روکش ها برای سبک های پیچیده در خانه های ویکتوریایی طراحی می شوند اما روکش های معمولی (یا بدون پوشش) می توانند ظاهر مدرن تمیزتری را ایجاد کنند.

نرده های صندلی روی دیوار

نرده های صندلی نوارهای باریک ساده ای هستند که معمولاً بین 32-36 اینچ است و مکان آن در ارتفاع یک سوم دیوار از کف قرار می گیرد. این سبک مورد پسند سلیقه های خاصی است.
اگرچه بسیاری از مردم ادعا می کنند که دلیل استفاده از این نرده ها جلوگیری از کوبیدن صندلی های غذاخوری به دیوارها بوده است ، اما نظریه دیگری وجود دارد که نشان می دهد در گذشته صندلی ها را هنگام شستن کف، از این ریل ها آویزان می کردند.

نرده های قاب عکس

این نرده ها یکی از انواع قالب دکوراسیون خانه محسوب می شود که مانند ریل های صندلی ، نرده های تصویری هم باریک هستند ، اگرچه بسیار بالاتر نصب می شوند و معمولاً بین 7-9 فوت بالاتر از ارتفاع کف قرار می گیرند. هدف از ریل های تصویری این است که به شما این امکان را می دهد تا قاب های نقاشی و عکس را بدون ضربه زدن و سوراخ کردن دیوارها به نمایش بگذارید.

کاربردهای انواع قالب دکوراسیون خانه قالبسازی پارسا

تخته و چوب

تخته و چوب گاهی اوقات فقط “چوب” نامیده می شود ، قالب و تخته ای است که برای پنهان کردن فاصله بین دو پانل دیوار مجاور استفاده می شود. نام خود را از آرایش دیوار گرفته است. تخته ها لبه به لبه ردیف شده اند و “تخته” قطعه کوچکی است که لبه ها را پنهان می کند.
“Wainscoting “هم در قالب دکوراسیون خانه نوعی تزئین چوبی به شمار می آید که به خوبی در هر اتاقی از خانه شما کاربرد دارد و در انواع مختلفی از سبک های رایج ، از جمله چوب کشتی و تخته مهره وجود دارد.

قالب گیری چوب در قالب دکوراسیون خانه

از بین همه قالبهای موجود در بازار ، چوب طبیعی زیباترین و شیک ترین انتخاب است ، انتخاب چوب برای ایجاد زیباترین قالب های دکوراسیون خانه بستگی به بودجه ، سبک فعلی خانه شما و سلیقه شخصی شما دارد.

در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما در تصمیم گیری کمک می کند:
کاج یکی از مقرون به صرفه ترین چوب ها است. مخصوصاً برای قالب هایی که قرار است رنگ آمیزی شوند ، شاید در اتاق خواب کودک هم گزینه ی مناسبی به نظر بیاید.
برخی از گونه های چوبی ظاهری گرم دارند (به عنوان مثال گیلاس) در حالی که برخی دیگر سردتر به نظر می رسند. چوب را با توجه به سلیقه خودتان در حالت گرم و دنج یا خنک و زیبا طراحی کنید.
اگر زیبایی رنگ و حالت طبیعی دانه های چوب در اکثر گونه هایی که برای قالب چوب استفاده می شوند، باقی بمانند. بسیار جلوه بهتری دارد. (در محل های مرطوب مانند آشپزخانه یا حمام ، چوب را در برابر آسیب آب، با استفاده از روکش محکم کنید.)
هنگام افزودن قالب های چوبی دیگر ، اطمینان حاصل کنید که آنها را با هرگونه چوب موجود در دکوراسیون خانه، مانند طاقچه شومینه یا نرده راه پله هماهنگ کنید.

قالب های سفارشی

ما در مجموعه قالب سازی پارسا ، با کمال میل ایده های شما را جهت طراحی داخلی خانه با قالب های سفارشی موردنظرتان پذیرا هستیم تا بتوانیم به نوبه خود سهمی را در چشم انداز کردن دکور خانه شما ایفا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.