قالبسازی

کاربرد قالب تزریق پلاستیک در لوازم خانگی

قالب تزریق پلاستیک در لوازم خانگی

امروزه انواع قالب تزریق پلاستیک در لوازم خانگی زندگی روزمره ما به کار رفته اند ، طوری که همه ما آن را به صورت بدیهی می بینیم. آنقدر که برای بسیاری تعجب آور است که بدانند میزان استفاده از پلاستیک ها چقدر گسترده است.
لوازم خانگی آسایش و راحتی را در همه زمینه های زندگی ما گسترش داد و شیوه های زندگی ما را متحول کرد ، اما پلاستیک آنها را مقرون به صرفه تر ، ماندگارتر و همه کاره تر کرد. بدون فناوری قالب گیری تزریقی ، تولید بسیاری از این قطعات و اجزاء لوازم خانگی به آسانی ، مقرون به صرفه نخواهد بود.
حتی یک نگاه اجمالی به لوازم خانگی از یخچال تا ماشین ظرفشویی و … ، مجموعه ی وسیعی از اجزای قالب تزریق شده را به شما نشان می دهد.

مزایای قالب تزریق پلاستیک در لوازم خانگی

چرا بسیاری از تولیدکنندگان لوازم خانگی برای تامین قطعات پلاستیکی مورد نیاز خود به یک شرکت قالبسازی تزریق مراجعه می کنند؟
بر اساس این فرآیند از پلاستیک مذاب استفاده می کنند که تحت فشار وارد قالب بسیار دقیقی می شود و اجازه می دهد تا سرد شود . قالبسازی تزریق پلاستیک یکی از ابزارهای اصلی برای تولید قطعات پلاستیکی برای بیش از نیم قرن بوده است .

تولیدکنندگان به دلایل زیادی از قطعات قالب تزریقی استفاده می کنند:
1- تزریق فشار بالا ، پلاستیک ها را به عمیق ترین قسمت های قالب می رسانند و اشکال و طرح های پیچیده ای که پس از قالب سازی نیاز به پردازش اضافی دارند را قادر می سازد تا به حداقل برسند.

2- قالب سازی پلاستیک حجم بالایی از قطعات را با سرعتی بسیار سریع تولید می کند. اگرچه طراحی و نهایی شدن هر قالب ممکن است مدتی طول بکشد ، اما فرایند تولید پس از آن بسیار سریع پیش می رود. هنگامی که طرح های قالب را در دست دارید ، می توانید به طور نامحدود از آنها استفاده کنید.

قالب تزریقی امکان افزودن آسان پرکننده ها را برای تغییر خواص پلاستیک فراهم می کند. درج ها و اجزای اضافی داخل قالب امکان انجام مراحل پیچیده تری مانند قالبسازی بیش از حد را هم امکان پذیر می سازد.

قالب تزریق پلاستیک در لوازم خانگی

کاربردهای قالب تزریق پلاستیک در لوازم خانگی

به راحتی می توان فهمید که چرا تولیدکنندگان از قالب تزریق پلاستیک در لوازم خانگی ، با حجم بالا و بسیار تکرارپذیر برای ایجاد اجزای پلاستیکی خود استفاده می کنند، اما این اجزا چیست؟ در ادامه برخی از رایج ترین نمونه هایی که ممکن است پیدا کنید را بررسی می کنیم:

اجزای یخچال:

قفسه بندی های داخلی برای نگهداری چاشنی ها و شیشه ها و قاب کشویی کشوها هر دو به احتمال زیاد از قالب تزریق پلاستیک استفاده می کنند.
دستگیره های درب یخچال و فریزر نیز مانند بسیاری از اجزای مورد استفاده در یخ سازها مانند قالب پلاستیکی یخ ، از قالب تولید می شود.

اجزای ماشین ظرفشویی:

بیشتر قسمت های داخلی ماشین های ظرفشویی مدرن از قالب های تزریق بلاستیک تهیه می شود که شامل ظروف نقره ای ، قفسه های ماشین ظرفشویی و بازوهای شستشوی آب پاش ، و حتی در یا دریچه توزیع کننده مواد شوینده است.

وسایل آشپزخانه:

تا این جا برخی از کاربردهای مهم قالب تزریق پلاستیک در لوازم خانگی را برشمردیم اما این نوع قالب علاوه بر لوازم خانگی در بسیاری از وسایل ریز و درشت آشپزخانه نیز خودنمایی می کند .
پوسته بیرونی یک توستر ممکن است کاملاً از یک قالب پلاستیکی تهیه شود ، هم چنین برای محفظه های مخلوط کن ، خردکن. ظروف پلاستیکی ذخیره مواد غذایی و … نیز از قالب گیری استفاده می کنند.
نمونه های فوق ، تنها بخشی از کاربردهای قالب تزریق پلاستیک در لوازم خانگی را به شما مخاطبان وبلاگ قالبسازی پارسا معرفی کرد . طراحی و توسعه قطعات لوازم خانگی روز به روز در حال گسترش است و قالب تزریق پلاستیک هم طیف وسیعی از نیاز این بخش را تأمین و تضمین می کند.
در قالبسازی پارسا ، ما از مشتریان بسیاری در صنایع مختلف ، با راه حل هایی قوی و مقیاس پذیر از جمله در بخش لوازم خانگی پشتیبانی می کنیم . قالبسازی پارسا در موقعیت خوبی قرار دارد تا بتواند پروژه های شما تولید کنندگان محترم را به ثمر برساند.

پیشنهاد وبلاگ قالبسازی پارسا:

هم چنین بخوانید مقاله : ” مزایای قالب تزریق پلاستیک در تولید خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.