قالبسازی

مزایای قالب تزریق پلاستیک در محصولات پزشکی

مزایای قالب تزریق پلاستیک قالبسازی پارسا

مزایای قالب تزریق پلاستیک در بیمارستان ها و کلینیک ها ، آزمایشگاه های تحقیقاتی و دانشگاه ها ، به دلیل استفاده بسیار از محصولات پلاستیکی متعدد در قطعات پزشکی ، دستگاه ها ، لوازم و تجهیزات پشتیبانی بیش از دیگر مکان ها به چشم می خورد .

با توجه به این موضوع می توان نتیجه گرفت که تنوع کاربردهای دستگاه های قالب گیری تزریقی در محصولات پزشکی تقریباً نامحدود است . به این دلیل است که قالب تزریق پلاستیک برای ساختن حجم زیادی از محصولات پزشکی یکسان و با تحمل نزدیک مناسب می باشد.
این دستگاه های پزشکی تزریقی شامل اجزای جامد و همچنین محفظه ها و موارد توخالی و نیمه توخالی است و نه تنها قالب تزریق همه کاره است ، بلکه بسیاری از رزین های پلاستیکی نیز کاربرد و کیفیت خود را در انواع محصولات و دستگاه های پزشکی که قبلاً تأییدیه نظارتی دریافت کرده اند ، نشان داده اند. این بدان معناست که گرفتن گواهینامه برای محصولات جدید پزشکی با استفاده از مواد اولیه یکسان بسیار آسان تر خواهد بود.
در اینجا 4 دلیل اصلی را برشمردیم تا دریابیم که چرا مزایای قالب تزریق پلاستیک در محصولات و تجهیزات پزشکی تا این حد چشمگیر و پرکاربرد است.

مزایای قالب تزریق پلاستیک قالبسازی پارسا

1- افزایش کیفیت و کاهش هزینه های تجهیزات پزشکی

تاریخچه قالب تزریق پلاستیک تقریباً به 100 سال پیش برمی گردد. این بدان معناست که فرآیند قالب گیری تزریقی به طور مداوم در حال اصلاح و بهبود است تا جایی که این فرآیند را می توان فرآیندی بسیار پایدار و قابل اعتماد در نظر گرفت. طراحی و مهندسی قالب گیری تزریقی فقط برای ایجاد دستگاه های با کیفیت بالا استفاده می شود.
نرم افزارهای مدل سازی پیشرفته ای برای طراحی محصولات پزشکی موجود است که با کنترل های دیجیتالی مدرن بر روی ماشین های قالب گیری تزریق پلاستیک ، پارامترهای فرآیند آن ها را به سرعت برای عملکرد مطلوب تنظیم می کنند و زمان تولید دستگاه های پزشکی تزریقی را به حداقل می رسانند. این امر همچنین به کاهش بسیاری از هزینه های تجهیزات پزشکی کمک می کند.

2- حجم بالای تولید محصولات پزشکی با قالب تزریق پلاستیک

تمام پروژه های قالبسازی تزریقی ، از جمله پروژه های پزشکی ، ابتدا با ابزار قالب تزریقی شروع شده و به پایان می رسند. برای ایجاد شکل یک محصول پیچیده ممکن است نیاز به ساخت یک قالب به همان اندازه پیچیده باشد ، بنابراین یک سرمایه گذاری اولیه در طراحی و توسعه محصول وجود دارد که باید قبل از ساخت یک دستگاه پزشکی خاص مورد توجه قرار بگیرد. اما پس از تأیید این ابزار ، امکان ساخت صدها هزار قطعه پزشکی از آن پلاستیک ، بسیار سریع و به صرفه فراهم می شود.
در حقیقت ، حجم تولید بیشتر به دلیل قیمت پایین هر قطعه ، هزینه ابزار را در طول زمان جبران می کند. به همین دلیل قالب گیری تزریقی برای دستگاه های معمولی مانند ظروف ، لوله ها یا محصولات پزشکی یکبار مصرف مانند سرنگ مناسب است. پس قالب تزریق راه حل های مناسبی را برای تمام نیازهای دستگاه پزشکی شما ارائه می کند.

مزایای قالب تزریق پلاستیک قالبسازی پارسا

3- تولید محصولات پزشکی ایده آل با قالب تزریق پلاستیک

مزایای قالب تزریق پلاستیک در ساخت بسیاری از محفظه ها هم به چشم می خورد . اما از لحاظ فنی بهتر است که از فرآیندهای دیگری برای ساخت آن ها استفاده شود ، مانند ماشینکاری CNC یا ریخته گری خلاء ، ولی گاهی اوقات دلایل خوبی نیز برای انجام این کار وجود دارد.
با استفاده از سایر روش ها جهت تولید این محفظه ها ، سرعت تولید کاهش می یابد و مواد اولیه بیشتری مصرف می شود و هزینه تولید نسبتاً بالایی را هم برای هر قسمت به دنبال خواهد داشت.
تولید دستگاه ها و محفظه های پزشکی مانند محفظه دستگاه سی تی اسکن، با بهره گیری از قالب سازی تزریقی موجب می شود که زمان تولید سریع تر شود و هزینه ی کمتری هم برای هر قطعه تمام شود.

برای تولید این دستگاه ها از پلاستیک های درجه یک پزشکی استفاده می کنند که کیفیت محفظه را بسیار ایده آل می کند. هم چنین این محفظه ها در همه اشکال و اندازه ها تولید می شوند. برخی از آنها فقط اجزای ساده ای مانند سینی نگهدارنده ابزار ، دستگاه پخش کننده قرص یا محفظه ای برای حسگرها هستند. بدنه های پلاستیکی بزرگ به ویژه برای تجهیزات پزشکی پیچیده و خاص کاربردی هستند.

قالب تزریق پلاستیک علاوه بر سبک ، بادوام و ارزانتر بودن نسبت به مواد دیگر ، ویژگی مهم دیگری هم دارد که باعث می شود ، با انرژی الکترومغناطیسی دستگاه های” سی تی اسکن” و “ام آر آی” و “اشعه ایکس” تداخل ایجاد نکند و تحت تأثیر تابش برخی از رزین های پلاستیکی قرار نگیرد.

4- ایجاد تنوع در محصولات پزشکی

هزاران رزین پلاستیکی برای تولید وجود دارند که به راحتی در بازار تجاری یافت می شوند و خوشبختانه بسیاری از این رزین ها برای دستگاه های پزشکی مناسب هستند. این رزین ها دارای خواص مکانیکی و شیمیایی بسیاری هستند که به راحتی مورد استفاده قرار می گیرند ، رزین هایی که در برابر حرارت پایدار و از نظر شیمیایی مقاوم هستند و با محیط زیست هم سازگارند. این پلاستیک ها بیشتر برای پروتز ، مفاصل جایگزین یا سایر محصولات پزشکی که در تماس دائمی با بدن هستند مورد استفاده قرار می گیرند.

از این مقاله دریافتیم که مزایای قالب تزریق پلاستیک تا چه حد گسترده است و قالب گیری تزریقی پزشکی یک فرایند کم هزینه با استفاده از مواد با کیفیت است که بسیاری از دستگاه های پزشکی مورد نیاز این صنعت را تأمین می کند . با وجود چنین طیف گسترده ای از پلاستیک برای قالب تزریق ، می توانید بهترین گزینه ها را برای دستگاه های پزشکی مختلف خود پیدا کنید. پس اگر به تجهیزات پزشکی احتیاج دارید ما در کنار شما هستیم و قالب تزریق به احتمال زیاد بهترین گزینه شما خواهد بود . قالبسازی پارسا در همین راستا برخی از تجهیزات و محصولات پرکاربرد پزشکی را به مرحله تولید رسانده است که از جمله آن ها می توان به پکیج کامل بادکش ، پکیج کامل دستگاه ماساژور، برخی از قطعات تخت های بیمارستانی ، فیلتر ماسک n95 و بسیاری دیگر از تجهیزات پزشکی اشاره کرد .

پیشنهاد وبلاگ قالبسازی پارسا

هم چنین بخوانید: مقاله ” مزایای قالب تزریق پلاستیک در تولید خودرو

2 thoughts on “مزایای قالب تزریق پلاستیک در محصولات پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.