آموزشی

مزایای قالب تزریق پلاستیک در تولید خودرو

قالب سازی تزریق پلاستیک با ظهور فناوری های جدید همچنان به پیشرفت خود ادامه می دهد و با رشد این صنعت فرصت های جدیدی هم برای تولید قطعات خودرو با استفاده از این روش به وجود می آید.

به عنوان نمونه قطعات پلاستیکی و پلیمری خودرو ، صفحات لاکی و میله های تست نیاز به پردازش کامل با نصب و راه اندازی آزمایش های قالب گیری تزریقی دارند.

همچنین صنعت جهانی درصد بالاتری از قطعات قالب تزریق پلاستیک را در هر دور جدید از طراحی خودروها کار می کند و تولید قالب تزریق پلاستیک می تواند کاملاً با تقاضا مطابقت داشته باشد. خوب است بدانید که چرا قطعات ساخته شده با قالب تزریق پلاستیک در بازارهای اروپایی ، آمریکای شمالی و آسیایی بسیار محبوب تر هستند.

کاهش وزن کلی قالب تزریق پلاستیک

کاهش وزن همه وسایل نقلیه یک تکنیک اصلی برای افزایش راندمان سوخت بدون نیاز به پایین آوردن قدرت است. هرچه وزن موتور کمتر شود ، راننده پاسخگویی بیشتری از موتور می گیرد در حالی که هزینه کمتری برای سوخت صرف می کند و آلایندگی کمتری نیز ایجاد می شود.

این نوع قالب با ارائه قطعات سبک وزن بسیار جایگزین مناسب تری در مقایسه با اجزای فولادی و آلومینیومی سنگین تر می باشد ، این روش قالبسازی به تولید کننده ها کمک می کند تا به همه این اهداف خود برسند.

با وجود تعداد زیاد قطعات داخلی و موتور که در حال حاضر با فرایند قالب گیری تزریق پلاستیک ساخته شده اند ، اما جالب است بدانید که حتی وزن بزرگترین خودروهای حمل بار هم با گذشت زمان به طور پیوسته کاهش می یابد.

قالب تزریق پلاستیک برای انواع قطعات داخلی و موتور

دریافت درصد بالاتری از قطعات مهم خودرو از یک تامین کننده با این قالب می تواند فرایندهای تولید شما را کنترل کرده و اکثریت هزینه هایتان را کاهش دهد. از آنجایی که قالب سازی تزریق پلاستیک می تواند برای ایجاد قطعات مختلف مورد استفاده در هر طراحی مدرن خودرو استفاده شود ، حتی می توان ده ها طرح مجزا را فقط از یک یا دو پیمانکار فرعی متخصص سفارش داد. برخی از کاربردهای قالب گیری برای انواع خودرو عبارتند از:

• کاورهای نوری و لنزها
• گیره و روکش محفظه برای قطعات موتور و روشنایی
• مهارها و اتصالات سیم کشی
• شیلنگ و لوله های موتور
• روکش و براکت کنسول و داشبورد
• کاورهای رادیویی و اجزای داخلی
• دستگیره اهرم های تعویض کننده و اهرم های کنترل مشابه
• دکمه ها و پانل های قاب
• کل دستگیره درب
• کنترل ها و روکش های سانروف(sunroof) و مجموعه های سقفی قابل تبدیل

آزمایش پیشرفته مواد قالب گیری تزریقی پلاستیک

از آنجا که مواد کامپوزیتی و پلاستیکی خاصی برای این نوع قالب گیری  استفاده می شود ، هر یک از آن ها مورد آزمایش های گسترده ای برای تعیین خواص و محدودیت های دقیق، قرار گرفته اند. این بدان معناست که یک پیمانکار فرعی متخصص این حوزه می تواند به سرعت شما را برای مواد مناسب هر قسمت و قطعه مورد نیاز یک وسیله نقلیه خاص راهنمایی کند.

پس در نتیجه از قطعات موتور گرفته که به مقاومت در برابر خوردگی نیاز دارند تا تجهیزات خارجی که در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار می گیرند ، برای هرکدام یک قالب تزریق پلاستیک با مقاومت مناسب جهت تأمین نیازهای شما وجود دارد.

جمع بندی قالبسازی تزریق پلاستیک

در این مقاله دریافتید که در صورت نیاز به تولید قطعات خودرو با وزن کم همراه با مقاومت بسیار بالا و کاربردی برای اکثر قطعات ، به قالب سازی تزریق پلاستیک نیاز دارید. به عنوان مثال ، یک خطای کوچک در زاویه دقیق قطعه موتور می تواند منجر به از دست دادن سوخت یا روغن شود که برای موتور فاجعه بار است که این نشان می دهد ساخت قالب از دقت و ظرافت بالایی برخوردار است که نمی توان به افراد غیر متخصص سپرد .
در واقع این نوع قالب گیری یک فرایند کم خطا و با مقاومت بالا در قطعات تکمیل شده است و کنترل کیفیت توسط پیمانکاران مناسب هم به تضمین کیفیت و کاهش خطا در تولید و عدم بروز مشکلات بعدی کمک خواهد کرد.

قالبسازی پارسا نیز در جهت پیشبرد اهداف کلان خود ، بسیاری از قالب های قطعات خودرو را تولید و روانه بازار می کند تا سهم خود را در این صنعت مهم و پیشرو ایفا نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.